sierpień 03
2015

Suszarki do rąk energooszczędne – Papier kontra energia elektryczna

Gospodarstwo domowe lub zakład pracy, generuje nie tylko ogromną ilość odpadów, ale przede wszystkim wykorzystuje mnóstwo zasobów, jak woda, gaz czy energia elektryczna. Właśnie z tego powodu, warto zastanowić się nad nowoczesnymi rozwiązaniami. Pozwalają one na ograniczenie kosztów oraz poprawę kondycji naszego środowiska naturalnego. W zakładach pracy, obowiązkiem jest zadbanie o toaletę, by pracownicy nie musieli korzystać z publicznych ?toi-toi?. Jest to także ułatwienie dla właściciela firmy, który nie musi dawać zbyt częstych przerw w pracy swoim podopiecznym.

Istnieje jednak potrzeba dbania o czystość w takiej toalecie i troszczenia się, by nie zużywała ona zbyt dużej ilości zasobów. Stąd biorą się więc często pisemne prośby o gaszenie światła czy zakręcanie kranów, kiedy skorzystaliśmy już z toalety. Można jeszcze bardziej ograniczyć wykorzystanie zasobów poprzez wprowadzenie suszarek do rąk. Te drobne urządzenia zużywają niewiele prądu, a poza tym można także nabyć suszarki do rąk energooszczędne.

Poza tym, decydując się na suszarki do rąk, nie trzeba dbać o regularne kupowanie ręczników papierowych, które w zakładach pracy, w których zatrudnionych jest kilkadziesiąt czy kilkaset osób, wykorzystywane są masowo. Należy także doliczyć wykorzystanie takich środków higienicznych przez klientów, przychodzących do takiego przedsiębiorstwa, by coś kupić czy podpisać umowę na jakąś usługę. Nie można wreszcie zapomnieć, że ręczniki papierowe wykorzystywane w dużych ilościach, to ogromna ilość generowanych śmieci, za których wywóz, właściciel zakładu będzie musiał zapłacić. Suszarki do rąk są urządzeniami niezwykle prostymi, ułatwiającymi toaletę osobom niewidomym lub cierpiącym na inne dysfunkcje. Warto zwrócić uwagę więc, że rozwiązania takie nie tylko są przyjazne dla środowiska naturalnego, ale także są pewnym komfortem dla osób niepełnosprawnych. Koszt pojedynczego urządzenia nie jest wyskoki, ponieważ dla suszarek o niewielkiej mocy nie przekracza kilkuset złotych.

This entry was posted in Higieniczny. Bookmark the permalink.

Comments are closed.