paź 29
2014

Stylowe i poręczne baterie kuchenne. Duży wybór – sprawdź!

Każda stylowa i nowoczesna kuchnia zasługuje na komfortowe wyposażenie. Także jeśli chodzi o detale. Do nich zaliczają się funkcjonalne, ale i bardzo designerskie baterie kuchenne. Nie oznacza wcale, że musisz wydać na nie fortunę! Wystarczy jedynie dobrze poszukać, by znaleźć coś wyjątkowego i w przystępnej cenie! Jak wybrać na lata? Oto kilka ważnych rad, niezbędnych przy podjęciu decyzji.
Choć na rynku szeroki wachlarz baterii kuchennych, co przyprawia o zawrót głowy, Ty nie daj się zwariować! Pomyśl, jaki model najbardziej trafia w Twoje gusta. Naścienny czy stojący? Ten pierwszy należy dziś do rzadkości (przez wzgląd na skomplikowany montaż – bezpośrednie podłączenie do instalacji wodne). Z modelem stojącym jest wręcz przeciwnie. Prosta instalacja – zwykle na obrzeżu zlewozmywaka bądź w blacie. Takie rozwiązanie to łatwość podłączenia, tym kierujmy się przede wszystkim podczas wyboru. Następnie zaplanujmy czy lepsza będzie dla nas bateria kuchenna dwuuchwytowa czy może jednouchwytowa. W przypadku tej drugiej, można bez problemu ustawić żądany strumień oraz temperaturę wody. To łatwe rozwiązanie, kiedy woda odkręcana jest dość często.
Decydujący jest również zasięg i kształt wylewki. Powinny być dostosowane do wymiary i kształtu zlewozmywaka, tworząc spójną całość. Niemniej jednak strumień powinien padać na środek komory. W przypadku dwukomorowego zlezozmywaka, wygodną opcja jest wybór obrotowej baterii. Bateria kuchenna z wylewką wyciąganą jest funkcjonalnym rozwiązaniem, dzięki któremu wygodnie napełnimy wodą wiadro, dużą miskę czy wysoki garnek. Nowoczesne baterie termostatyczne to dobry wybór, kiedy szukamy pomysłu na bardziej oszczędne korzystanie z wody. Baterie termostatyczne podtrzymują stałą temperaturę wody, niezależnie od wahań instalacji wodociągowej (wymagane jest podłączenie do instalacji elektrycznej). Jeśli weźmiesz pod uwagę te aspekty, podejmiesz rozsądną i trafną decyzję.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Comments are closed.