Wrz 02
2015

Piękne paryskie ogrody

Ta stolica uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Europie, a jej zabytki znane są na całym świecie. Paryż, stolica Francji i miasto zakochanych, ma się czym pochwalić. Wycieczki po tym mieście nie muszą jednak oznaczać tylko i wyłącznie zwiedzania zabytków tutejszej architektury. Paryż to miasto pełne niezwykłej zieleni, a miejsc idealnych dla miłośników przyrody jest tu sporo. Zielony Paryż to miejskie laski i parki, to również wspaniałe ogrody, które powstawały przy rezydencjach dawnych arystokratów. Jednym z najciekawszych ogrodów w tym mieście jest Ogród Luksemburski. Turyści chętnie go odwiedzają. Wynika to m. in. z położenia ogrodu oraz z faktu, iż sąsiaduje on ze słynnym Pałacem Luksemburskim. Pałac ten z kolei jest jednym z ważniejszych zabytków Paryża i jednym z podstawowych punktów w programie niemal każdej wycieczki po tym mieście. Co warto wiedzieć na temat tego wyjątkowego skrawka zieleni?

Ogród Luksemburski, rozciągający się przy słynnym Pałacu Luksemburskim, zajmuje około 2,4 ha powierzchni. Założony został na początku XVII wieku z woli Marii Medycejskiej. Można tu podziwiać piękne drzewa, jednak nie tylko one są tu ważną atrakcją. Piękne rzeźby i fontanny sprawiają, że to miejsce kusi wyjątkowym urokiem.

Ogród ten może się pochwalić Fontanną Medyceuszy, która uznawana jest za najpiękniejszą fontannę w całym Paryżu. Ogród Luksemburski jest też idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek. Wielką troską otoczono tu najmłodszych gości. Z myślą o dzieciach powstały tu liczne atrakcje, w tym teatr lalek czy karuzele. Maluchy mogą się tu również powozić na kucykach, które stały się dla małych gości najważniejszymi atrakcjami na terenie tego paryskiego ogrody. Każdy, kto zajrzy tu w czasie swej wycieczki po Paryżu, poczuje się tu wspaniale. Zielony Paryż jest przecież równie atrakcyjny jak ten, którego symbolem są wspaniałe zabytki i majestatyczne budowle.

Zainteresowany tematyką? Więcej znajdziesz pod adresem http://www.castorama.pl/produkty/ogrod/meble-i-dekoracje-ogrodowe/parasole-pawilony-i-markizy.html

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Comments are closed.