lis 05
2013

Kreatywne zabawy dziecięce

worek3Dzieci rozwijają się i uczą głównie przez zabawę. Sklepowe półki uginają się od nadmiaru kolorowych, plastikowych zabawek. Nie warto jednak wydawać pieniędzy na przedmioty, o których nasza pociecha szybko zapomni, a co więcej na rzeczy, które nie stymulują myślenia dziecka. Zainwestujmy czas na stworzenie dziecku świata, w którym będzie mogło wykorzystać swój potencjał. Większość z obiektów codziennego użytku stanowi atrakcję dla maluchów. Są one niezmiernie ciekawe, w jaki sposób można przedmioty te użyć. Od nas zależy, co z tymi obiektami zrobimy i jak je przystosujemy do zabawy. Możliwości jest wiele.

Do kreatywnej zabawy można wykorzystać klamerki do spinania ubrań (dobrze jeśli będą one duże, kolorowe i trwałe – dzieci uwielbiają je rozmontowywać). Jednym z pomysłów jest zabawa w „skaczące żabki”. Klamerki łączymy ze sobą i formujemy z nich koła, które będą stanowiły kamienie w grze. Na hasło \’kamień\’ wszystkie dzieci wskakują w obręcze, a na hasło \’woda\’ biegają po pokoju. Jest to ciekawa i rozwijająca zabawa ruchowa, która rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, a także kształtuje uwagę dziecka. Młodsze dzieci, spinając klamerki ze sobą, mogą stworzyć z nich pociąg lub stonogę. Starsze będą tworzyć bardziej skomplikowane konstrukcje.

ARGRA Producent woreczków foliowych
ul. Piękna 74 WROCŁAW
tel. 512 11 27 60

Innym przedmiotem codziennego użytku, który idealnie sprawdza się podczas dziecięcych zabaw jest woreczek foliowy. Warto zbadać, czy producent woreczków foliowych zadbał o ich jakość -powinny być wykonane z grubego plastiku i zamykane. Woreczki można napełnić kolorowym piaskiem lub różnego rodzaju ziarnami (dobrze sprawdza się groch, fasola, ciecierzyca). Takie wytwory mogą posłużyć w wielu zabawach ruchowych kształtujących prawidłową postawę. Dzieci mogą kłaść woreczki na głowie i przechadzać się po wyznaczonej linii, z brodą uniesioną wysoko. Do woreczków można chować również różne skarby, takie jak pamiątki z wakacji, czy znalezione drobne przedmioty. Następnie woreczki wystarczy odpowiednio podpisać i schować – dziecko zawsze będzie mogło do nich powrócić, a wspomnienia, które wówczas przyjdą będą pozytywnym bodźcem i motywacją do odkrywania i eksplorowania świata.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Comments are closed.