lis 17
2014

Jak zabezpieczyć przed zimą sprzęt ogrodniczy

Koniec jesieni oraz zima to czas gdy odkładamy na bok sprzęt ogrodniczy. Zanim jednak schowamy niepotrzebne na razie przybory w bezpieczne miejsce, warto jest odpowiednio je zakonserwować i przygotować do długiego okresu bezczynności. Dzięki tym zabiegom będziemy mieć pewność, że wraz z nastaniem wiosny będziemy mogli wrócić do prac ogrodniczych ze sprawnymi narzędziami ogrodowymi.

Wszystkie przydatne nam w ogrodzie narzędzia na czas bezczynności powinny znaleźć bezpieczne i suche miejsce, które zapewni im ochronę przed uszkodzeniami i działaniem warunków atmosferycznych. Dlatego dobrze jest mieć domek gospodarczy lub chociażby specjalne pomieszczenie do przechowywania tego typu rzeczy. Jeśli nasza piwnica jest sucha, również może nam posłużyć do tego celu.

Wszystko w porządku

Przenosząc narzędzia na czas zimowego snu, warto jest je uporządkować i zadbać o to żeby nie szukać za długo konkretnych rzeczy gdy zajdzie taka potrzeba. Jest to idealny czas na zakup skrzynki narzędziowej, dzięki której łatwo utrzymamy porządek i łatwo będziemy mogli przenosić najważniejsze narzędzia. W pomieszczeniu przeznaczonym do przechowywania warto jest wykonać półki oraz haki, które ułatwią nam przechowywanie większych narzędzi. Wszelkie grabie łopaty itp. lepiej jest zawiesić w wygodnym miejscu. Pamiętajmy także o oczyszczeniu wszystkich wymagających takiego zabiegu sprzętu. Usunięcie resztek ziemi czy trawy już teraz będzie znacznie łatwiejsze niż gdybyśmy zostawili zabrudzenia aż do wiosny.

Narzędzia mechaniczne

Tego typu sprzęt wymaga szczególnie bezpiecznego miejsca do przechowywania. Musimy zapewnić w pomieszczeniu odpowiednią wentylację oraz ograniczyć wilgoć. W urządzeniach posiadających silnik spalinowy zaleca się zdjęcie ze świecy zapłonowej przewodu wysokiego napięcia. Z kolei wszystkie sprzęty zasilane akumulatorowo przechowujemy bez baterii. Niektóre z nich należy nawet przenieść do cieplejszego pomieszczenia.

Zapewnienie narzędziom i maszynom ogrodniczym odpowiednich warunków do przetrwania okresu zimowej bezczynności jest niezwykle ważne. Pozwoli to nam uniknąć przykrych niespodzianek w postaci koniecznych napraw lub nawet zakupu nowych sprzętów.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Comments are closed.